• واحد پشتیبانی : 01154238985

افزونه جستجو جایگزینی کلمات در وردپرس Better Search Replace

دسته‌بندی‌ها: آموزش,افزونه وردپرس نوشته شده در 20 تیر 1396 بازدید : 679

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که بخواهید متن یا کلماتی را که در مطالب، برگه ها یا کلیه بخشهای سایت تکرار شده را به کلمه دیگری تغییر دهید به عنوان مثال بعد از تغییر دامنه اصلی سایت به آدرسی دیگر علاوه بر ایجاد تغییرات در پوسته وردپرس نیاز میشود که تمام نامهای دامنه قبلی که در مطالب بکار رفته و در پایگاه داده ذخیره شده با دامنه جدید جایگزین شود تا بازدیدکنندگان و کاربران دچار سردرگمی نشوند برای اینکار میتوان از افزونه جستجو جایگزینی کلمات در وردپرس Better Search Replace استفاده کرد و براحتی تمام کلمات موجود در سایت را به متن دلخواه تغییر داد. در این آموزش از گستران وب به معرفی افزونه و نحوه کار با آن می پردازیم پس تا انتها همراه ما باشید.

برای این منظور ابتدا افزونه Better Search Replace را دانلود، نصب و فعال میکنیم. سپس از بخش ابزارها به تنظیمات افزونه مراجعه میکنیم و مطابق تصویر زیر عمل میکنیم.

search-replace-wordpress

در بخش انتخاب پایگاه داده باید جداول مربوط به مطالب، دیدگاه ها، برگه و بخشهایی که باتوجه به قالب وردپرس تان ممکن است ایجاد شده و دارای کلمه ای که میخواهید تغییر کند باشند را انتخاب کنید. برای جلوگیری از ایجاد اشکال در پایگاه داده سایت ابتدا تیک گزینه Run as dry run را فعال کنید تا اول کلمه را در پایگاه داده جستجو کند سپس در صورت عدم بروز اشکال در لیسی که به شکل لایت باکس نمایش داده میشود تعداد کلمات موجود در هر جدول را نمایش میدهد. اکنون میتوانید تیک اجرا به عنوان آزمایش run as dry run را بردارید و بر روی گزینه Run Search/Replace کلیک کنید تا کلمات جایگزین شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

حال خوب

    محبوب ترین ها
متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد
  • متاسفیم , هیچ پستی پیدا نشد.