افزایش امنیت وردپرس با غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور

نوشته احمد عشوریان از تیم گستران وب
۰

امنیت در وردپرس یکی از دغدغه های کاربران به ویژه صاحبین سایت های بزرگ بوده و هست . برای افزایش امنیت وردپرس همیشه راه های مختلفی وجود دارد یکی از آن ها غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور وردپرس با کد است تا بتوانید با غیر فعال کردن بازیابی رمز عبور در صفحه ورود به سایت وردپرس […]

امنیت در وردپرس یکی از دغدغه های کاربران به ویژه صاحبین سایت های بزرگ بوده و هست . برای افزایش امنیت وردپرس همیشه راه های مختلفی وجود دارد یکی از آن ها غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور وردپرس با کد است تا بتوانید با غیر فعال کردن بازیابی رمز عبور در صفحه ورود به سایت وردپرس میتوانید از سوئ استفاده برخی از دوستان جلوگیری کنید پس با ما باشید تا وردپرس خود را امن تر از قبل بکنید.

 

غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور وردپرس

برای این کار کار های مختلف و زیادی میشه کرد ولی بهترین آن ها غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور وردپرس با استفاده از کد می باشد که تنها یک دقیقه وقت شما را خواهد گرفت و بعد از آن دیگر بخش بازیابی رمز عبور در وردپرس کار نمیکند و صفحه آن لود نمیشود و دکمش از پایین فرم ورود و فرم ثبت نام سایت پیشفرض خود وردپرس حذف میشود.

غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور وردپرس با کد

خب برای این کار کافیست تا شما از بخش “نمایش” –> “ویرایشگر” و از سمت چپ صفحه بر روی فایل function.php برای ویرایش قالب فعال سایتتان کلیک کنید یا اینکه از طریق فایل منیجر هاست به ادرس wp-content/theme بروید و قالب سایتتان را باز کنید و فایل function.php را برای ویرایش انتخاب کنید. در داخل این فایل کد زیر را بعد از اولین خط یعنی عبارت <?php قرار دهید.

 

 

فراموش نکنید که قبل از هر کاری یک بکاپ از فایل توابع قالبتون حتما بگیرید.

خب کار تموم شد و حالا دیگه بخش بازیابی رمز عبور وردپرس غیر فعال شده است.

با استفاده از این آموزش به راحتی می توانید با جلوگیری از این قابلیت از سوءاستفاده برخی افراد سودجو مقابله کنید.

دیدگاهتان را بنویسید